Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γλίτωσε τον βαθμό με Κυριακίδη η Δόξα Δράμας

Με γκολ του Κυριακίδη στο 84ο λεπτό η Δόξα Δράμας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στον Βύρωνα Καβάλας.

Η εξέλιξη του αγώνα:
2’Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον άξονα του Βάντερσον η μπαλα φεύγει λίγο άουτ
3′ Πάσα Βάντερσον, σουτ του Σαμπανίδη, ελέγχει ο Αθανασίου
4′ Σέντρα του Καρίπογλου από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι ο Τανζού χάνει τη μονομαχία από τον Μπεζυρτζή
11′ Εξαιρετική κάθετη του Ιορδανίδη στον Κόντο που βγαίνει απέναντι στον Αθανασίου ο οποίος κάνει έξοδο και κερδίζει το τετ α τετ.
16′ Καλό σουτ του Πτηνόπουλου φεύγει άουτ
31′ Σουτ του Πτηνόπουλου μέσα από την περιοχή κι διαγώνια δεξιά φεύγει άουτ.
34′ Εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Βάντερσον, κεφαλιά του προωθημένου Φραγκούλη φεύγει άουτ.
37′ Καλά χτυπημένο φάουλ στον άξονα του Παπαδόπουλου φεύγει λίγο άουτ
39′ Πάσα του Πιτσόλη στον Σαμπανίδη που σουτάρει χωρίς να ανησυχήσει ο Αθανασίου
49′ Εκτέλεση φάουλ στο ύψος της περιοχής για τη Δόξα, φάση διαρκείας και το τελικό σουτ του Σαμπανίδη φεύγει άουτ
1-0!!! 53′ Ο Κόντος μιλάει με την πείρα του, παίρνει μπάλα από αριστερά και ψάχνει που να βγάλει τη σέντρα, βλέπει σε καλή θέση το Ρούτση που στο πρώτο δοκάρι επιμένει και καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
1-1 !!! 55′ Άμεση η απάντηση του Βύρωνα, Πολύ καλή πάσα του Πτηνόπουλου στον Δερμιτζάκη που βγαίνει απέναντι στον Μπεζυρτζή, σουτάρει δυνατά και σκοράρει
1-2 !!! 62′ Ο Δερμιτζακης αφού έχει χάσει ευκαιρία στο προηγούμενο λεπτό θα σκοράρει με κεφαλιά στο πρώτοδοκάρι μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά
70′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Χατζηδημητρίου που πλασάρει και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ
77′ Υπό την πίεση του Φραγκούλη ο Πτηνόπουλος κάνει κακό σουτ που φεύγει άουτ
79′ Υπέροχη έξοδος του Μπεζυτζή απέναντι στον Πτηνόπουλο
2-2 !!! 84′ Ο Μπλιός από δεξιά βγάζει στο Δημήτρη Κυριακίδη που μέσα από τη μικρή περιοχή πετυχαίνει την ισοφάριση
91′ Τρομερή ευκαιρία, κεφαλια του Κόντου μετά από σέντρα του Μπλιού διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Γιάννης Αποστολίδης): Μπεζυρτζής, Πιτσόλης, Φραγκούλης, Παπαϊωάννου, Ρούτσης (81′ Οικονομίδης), Κυριακίδης Σ (62′ Περσίδης). Ιορδανίδης Χρ (62′ Χατζηδημητρίου)., Βαντερσον (62′ Ιωσηφίδης), Σαμπανίδης (81′ Κυριακίδης Δημ.), Μπλιός, Κόντος.

ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μπάμπης Καζεπίδης): Αθανασίου, Τσέπρες, Ναουμίδης, Τουμανίδης, Παπαδόπουλος (72′ Δερμιτζάκης Παύλος), Ουζούνογλου, Δερμιτζάκης Αντ., Τανζού, Πτηνόπουλος, (86′ Λουκοβίτης) Καρίπογλου, Μπουλγουρίδης (63′ Σιδηρόπουλος).

Πηγή: Sportdrama