SUPERLEAGUE 2

Athens Kallithea-Ηλιούπολη 3-0: «Τριάρα» με υπογραφή Κυνηγόπουλου – Βίντεο

Με «διπλό» Κυνηγόπουλο η Athens Kallithea έβγαλε νοκ άουτ την Ηλιούπολη.

Σε θρίαμβο μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Ηλιούπολη η Athens Kallithea, καθώς επικράτησε 3-0 για την 13η αγωνιστική της Super League 2 στο «Ελ Πάσο».

Οι γηπεδούχοι ήταν συνολικά καλύτεροι στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 24′ με κεφαλιά του Ντεμέτριους, ενώ η Ηλιούπολη έχασε τρομερή και διπλή ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 43′ με τον Κρητικό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Καλλιθέας είχε δοκάρι με τον Βλάχο αλλά και σούπερ Κυνηγόπουλο ο οποίος σημείωσε δύο γκολ και υπέγραψε το τρίποντο.

Με τη νίκη αυτή η Athens Kallithea εδραιώνεται στην πεντάδα και παραμένει στο κυνήγι της πρωτοπόρου, Κηφισιάς που βρίσκεται στο +5.

To φιλμ του αγώνα

11′ Ο Κυνηγόπουλος «έσπασε» την μπάλα στον Μπουλούλη, όμως, το μακρινό σουτ του κατέληξε άουτ
17′ O Δημητριάδης βρέθηκε σε βολής όμως δεν σουτάρε όπως θα ήθελε και οι αμυντικοί απομάκρυναν
24′ ΓΚΟΛ 0-1 η Καλλιθέα. Ο Ντεμέτριους έπιασε τρομερή κεφαλιά μετά από σέντρα και άνοιξε το σκορ
27′ Σουτ του Νίλι μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ
43′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ηλιούπολη με τον Στρέζο να σταματά τα σουτ του Κρητικού
51′ Δοκάρι από κεφαλιά του Βλάχου μετά από εκτέλεση κόρνερ
63′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Λουκίνα που πριν προλάβει να εκτέλεσει, είδε τον αμυντικό να διώχνει σε κόρνερ
78′ Μακρινό σουτ του Σαντάνα, άουτ
85′ ΓΚΟΛ 2-0 η Καλλιθέα με πλασέ του Κυνηγόπουλο από ασίστ του Ναμπί που ουσιαστικά τον έβγαλε τετ α τετ
87′ Σουτ του Μπουλούλη, άουτ
88′ Ευκαιρία με τον Ναμπί που απείλησε, η μπάλα κατέληξε κόρνερ
92′ ΓΚΟΛ 3-0 η Καλλιθέα με πλασέ του Κυνηγόπουλου στην κίνηση

Athens Kallithea (Σίμος): Στρέζος, Μπουλούλης (88′ Τσιντώνης), Νίλι (76′ Ναμπί), Κύργιας, Ρέντζας (46′ Ουές), Σαντάνα, Λουκίνας (67′ Ιωαννίδης), Κυνηγόπουλος, Καινούργιος (67′ Περέιρα), Βλάχος, Ντεμέτριους.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Πολίτης, Πολίμος, Κωστόπουλος (46′ Χέμπερτ), Κρητικός, Μουριέλ, Γκοτσούλιας, Δημητριάδης (86′ Άντο), Ανδρέου (58′ Μπαξεβάνος), Μπαστάκος, Τριανταφυλλάκος, Τσαφταρίδης.