ΒΟΛΟΣ

Νίκη της Κ 17 στην Λαμία με γκολ του Θεοχάρη

Σπουδαίο “διπλό” για τους νεαρούς του Βόλου

Ο Βόλος κατάφερε να πάρει μία σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Λαμίας με 1-0, για την 9η αγωνιστική της Super League U17.

Η ομάδα του Βόλου ξεκίνησε δυνατά και στο 9ο λεπτό σκόραρε με τον Θεοχάρη, όμως το γκολ ακυρώθηκε.

Το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους νεαρούς Βολιώτες, ήρθε τελικά στο 39ο λεπτό με τον Θεοχάρη, μετά από ασίστ του Αλεξιάδη.

Ο Βόλος είχε και δοκάρι με τον Ιωαννίδη στο 78ο λεπτό, με την Λαμία να προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς όμως να τα καταφέρνει.

Ο Βόλος έπαιξε έξυπνα, κράτησε μακριά από τα καρέ του, τους γηπεδούχους και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς.

Οι συνθέσεις

Λαμία: Καψαλιάρης Α. , Χατζηϊωάννου, Κουτσονίκας, Καψής, Τσιάκας, Κανάτσι, Αναγνωστόπουλος, Γυφτομήτρος, Σκαρλάτος, Τσαντούρης, Μιχαήλ

Βόλος: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, Λυκουρίνος, Λουλούδης, Παρμαξίζης, Κουκουφίκας, Αλεξιάδης, Γκουγκούλης (72′ Παππάς), Καπετάνος (72′ Χάνος), Θεοχάρης (80′ Μανός/89′ Νταβλαμάνος), Ιωαννίδης