ΒΟΛΟΣ

Ήττα για την U 19 του Βόλου από τον Ατρόμητο νίκη για την U 17 επί της ΑΕΛ

Μεγάλη νίκη με σκορ 3-1 επί της ΑΕΛ για την U 17 !!!

Δεν τα κατάφερε η U 19 του Βόλου, που έχασε στο Βασδέκειο από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρομήτου με σκορ 3-2, σε ένα αν μη τι άλλο χορταστικό παιχνίδι.

Η ομάδα του Ατρομήτου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με γκολ του Ουγκέν στο 37ο λεπτό, αλλά ο Βόλος “απάντησε” άμεσα με τον Νταιλιάνι στο 40′.

Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στις αρχές του δευτέρου και στο 46ο λεπτό, ο Παπαθανασίου κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή για τον Βόλο, αλλά μέσα σε… τέσσερα λεπτά, ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή ξανά.

Ο Γιαματζίδης στο 53ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ το τελικό 3-2 ήρθε στο 57′ με τον Αμπαρτζίδη.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να βγει νικητής λοιπόν στην μεγάλη μονομαχία με τον Βόλο, που πάλεψε και  οπωσδήποτε δικαιούταν να πάρει κάτι από το ματς…

Οι συνθέσεις των ομάδων

Βόλος: Αυγερινός, Σίμος (58′ Γραβριηλίδης), Μαλαμούλης, Καραστέργιος (68′ Ζαχαρούλης), Τριανταφύλλου, Τσελεμπάκης, Στεργίου (75′ Δήμου), Αιχμαλωτίδης (68′ Τζαφέρι), Νταιλιάνι, Παπαθανασίου, Κασιούρας

Ατρόμητος: Δήμος, Κορομηλάς, Γιαματζίδης, Κούτρας, Σκλάβος, Παγώνης, Αμπαρτζίδης, Μουντές, Ούγκεν, Μπουρνέλης, Τσαντίλας

Μεγάλη νίκη της U 17 επί της ΑΕΛ

Αντίθετα με την U 19, η ομάδα  U 17 του Βόλου νίκησε με 3-1 την ΑΕΛ, στο γειτονικό ντέρμπι της αγωνιστικής, στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της  Super League.