ΒΟΛΟΣ

Ισόπαλη στις Σέρρες με σκορ 3-3 η U 15 του Βόλου

Πανσερραϊκός και Βόλος πρόσφεραν τρομερές συγκινήσεις στην  ισοπαλία τους,  με… 3-3, για την 13η αγωνιστική της Super League U15.

Ο Βόλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με τον Καραγκούνη στο 10ο λεπτό.

Το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου, με την αρχή του δευτέρου να καταφέρνει να παίρνει μεγαλύτερο προβάδισμα!

Ο Χάνος στο 50ο λεπτό σκόραρε για το 0-2, με τον Πανσερραϊκό να ανεβάζει στροφές και να καταφέρνει να κάνει την ανατροπή.

Στο 55΄ο Σαββίδης έπειτα από βολέ του Κατιάκου βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ μείωσε σε 1-2, ενώ στο 62΄ ο Βασιλάκος με εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα κόντραρε ισοφάρισε σε 2-2.

Ο Βόλος, ωστόσο, με τον Λεωνίδα Ράιο κατάφερε να πετύχει το 2-3, στο 70ο λεπτό, ενώ ο Πανσερραϊκός έφτασε ξανά στην ισοφάριση με τον Βασιλάκο, πέντε λεπτά αργότερα, με τρομερή εκτέλεση φάουλ.

Συνθέσεις των ομάδων

Πανσερραϊκός: Κατιάκος, Γκουντενούδης (70΄ Γιαννούλης), Σιώπης (41΄ Ιακάρης), Κουκούτσης, Καμήλαλης, Μπαντής, Πέτσας (50΄ Κίρδας), Φούρλιος (62΄ Ανδρεάδης), Βασιλάκος, Κυριακού, Σαββίδης (76΄ Σαρακατσάνης)

Βόλος: Τζέκας, Καραλής, Βελετζάκος, Καραγκούνης, Μπιλιτσάκης, Σχώρης, Παπαστεργίου, Κρομμύδας, Αυλογιάρης, Ράιος Γ.

Αλλαγές: Χαλιμούρδας, Μαυρουδής, Ράιος Λ., Μπαλαμιώτης, Χάνος