ΒΟΛΟΣ

Τρελή ανατροπή της U- 17 στην Τρίπολη και επί του Αστέρα

Κέρδισε και η  U- 15 με 3-1 την ΑΕΛ στο Βασδέκειο

Ο Βόλος έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 4-2 επί του Παναιτωλικού, για την 13η αγωνιστική της Super League U17.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε το προβάδισμα στο 13ο λεπτό με τον Μπελλάλη, ενώ στο 34ο λεπτό ο Βλαχοδήμος με κεφαλιά έκανε το 2-0 για την ομάδα του Παναιτωλικού.

Παρά το σοκ, ο Βόλος ανέλαβε πρωτοβουλία και ο Θεοχάρης έχασε μεγάλη ευκαιρία, έχοντας δοκάρι στο 20ο λεπτό.

Ο Βόλος τελικά κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Καπετάνο, κάνοντας το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ομάδα της πόλης μας δεν σταμάτησε εκεί και μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένη να πάρει το τρίποντο.

Ο  Καπετάνος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 67ο λεπτό, μετά από αδράνεια της άμυνας.

Στο 79′ ήρθε η ολική ανατροπή για τους φιλοξενούμενους με τον Ιωαννίδη, ύστερα από σέντρα του Αλεξιάδη, ενώ το τελικό σκορ ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Μανό, που έκανε το τελικό 2-4.

Συνθέσεις

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης, Καπνιάρης, Βλαχοδήμος, Κεχαγιάς, Ελέζι, Γιωτόπουλος, Κακιώνης, Μπελλάλης, Γαλαζούλας

Βόλος: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, ΛυκουρίνοςΛουλούδης, Σακελλάρης, Κουκουφίκας, Αλεξιάδης, Παππάς (75′ Γκουγκούλης), Καπετάνος (75′ Μανός), Θεοχάρης (84′ Χάνος), Ιωαννίδης (84′ Νταβλαμάνος)

Νίκη και για την U 15 3-1 την ΑΕΛ

Νίκη είχαμε όμως και για την ομάδα U – 15 του Βόλου, που κέρδισε στο Βασδέκειο την αντίστοιχη της ΑΕΛ με σκορ 3-1.

Η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Παπαστεργίου, ενώ η Λάρισα ισοφάρισε το παιχνίδι πέντε λεπτά αργότερα.

Ο Μπουραζάς κατάφερε να ξαναβάλει την ομάδα του σε ρόλο “οδηγού”, σκοράροντας το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 ήρθε στο 60ο λεπτό με τον Παπαστεργίου με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η ΑΕΛ έχασε και πέναλτι…

Βόλος: Τζέκας, Μπουραζάς, Σχώρης, Σταμπούλης, Βάιος, Μπιλιτσάκης, Ράιος Λ., Καλαβρός, Κρομμύδας, Παπαστεργίου, Ράιος Γ.

Αλλαγές: Γκαραβέλας, Αυλογιάρης, Βελετζάκος, Καραλής