ΕΠΣΘ

Έφυγε από το γήπεδο της Σούρπης διαμαρτυρόμενος ο Σαρακηνός!!!

Χαμός στην Σούρπη!

Ο τοπικός Αίαντας, φιλοξένησε σήμερα τον Σαρακηνό για την 19η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣΘ.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με τον Σαρακηνό να είναι μπροστά στο σκορ με 0-1, ως και το 78΄ λεπτό της αναμέτρησης.

Στο σημείο εκείνο οι γηπεδούχοι φώναξαν για πέναλτι το οποί0 αρχικά δεν καταλόγισε ο διαιτητής Ρίζος, που σφύριζε το ματς.

Μετά από 12΄ λεπτά – σύμφωνα με την πλευρά του Σαρακηνού – και αφού υπήρξε ένταση στον αγωνιστικό χώρο, ο κ. Ρίζος άλλαξε την απόφασή του, δείχνοντας την άσπρη βούλα.

Η απόφαση αυτή δεν άρεσε καθόλου στους φιλοξενούμενους, που πήραν μια ακραία απόφαση: Να αποχωρήσουν σε ένδειξη διαμαρτυρίας από τον αγωνιστικό χώρο και μοιραία το παιχνίδι να διακοπεί!

Ο Σαρακηνός προχώρησε σε μία ενημέρωση με ένα post που ανέβασε, δείτε το:

«Στο σημερινό παιχνίδι όπου φιλοξενούμασταν στην Σούρπη παίζοντας με την ομώνυμη ομάδα Αίας Σούρπης αναγκαστήκαμε να αποχωρήσουμε από το γήπεδο στο 78 λεπτό και ενώ προηγούμασταν 0-1.

Ο Διαιτητής μαζί με τον επόπτη, ενώ δείξανε άουτ, μετά από εισβολή παραγόντων και φίλαθλων, άλλαξε την απόφασή του και καταλόγισε πέναλτι εις βάρος μας…».

Τον λόγο για την τύχη του αγώνα, έχει πλέον η τοπική Ένωση Ποδοσφαίρου.