ΒΟΛΟΣ

Πέρασε… “σίφουνας” από το Αγρίνιο η U 17 του Βόλου 3-1 τον Παναιτωλικό!!

Η ομάδα  U- 17 του Βόλου έκανε φοβερό παιχνίδι στο Αγρίνιο και υποχρέωσε τον Παναιτωλικό σε ήττα με σκορ 3-1!!
Ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε να αντισταθεί και ο Βόλος έφυγε λοιπόν με τo εντυπωσιακό αυτό 3-1 από το Αγρίνιο, για την 16η αγωνιστική της Super League U17.Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου μπήκε δυνατά και είχε δοκάρι με τον Κακιώνη, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής βρήκε δίχτυα για το 1-0.

Το γκολ που δέχτηκε σαν να πείσμωσε τους παίκτες του Φώτη Αγραφιώτη, που αντέδρασαν, έγιναν κυρίαρχοι του αγώνα και στο 38ο λεπτό ήρθε το 1-1 με τον Αλεξιάδη!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος μπήκε αποφασισμένος να κάνει την ολική ανατροπή και αυτό έγινε, όταν ο Καπετάνος έκανε το 1-2  στο 48′, με το ξεκίνημα δηλαδή του β΄ μέρους…

Ο Βόλος ήταν κυρίαρχος και πίεζε για να πετύχει και τρίτο τέρμα, κάτι που κατάφερε στο 82΄ ο Ιωαννίδης.

Έτσι ο Βόλος πέτυχε μία εντυπωσιακή ανατροπή, νικώντας τον Παναιτωλικό με 3-1.

Με την επιτυχία της αυτή, η ομάδα του Φώτη Αγραφιώτη είναι πλέον στην 2η θέση της βαθμολογίας, πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ζηραιδόνης, Νταιλιάνης (57΄Θεογιάννης), Δρακόπουλος, Καπνιάρης (71′ Μπελλάλης), Βλαχοδήμος, Παυλίδης (78′ Σαλαγιάννης), Ελέζι (71 Χότζα), Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Κακιώνης, Γαλαζούλας (78′ Τσιριμώκος)

Βόλος: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, Λυκουρίνος, Λουλούδης, Σακελλάρης, Μανός (59′ Κουκουφίκας), Αλεξιάδης, Γκουγκούλης (71′ Νταβλαμάνος), Καπετάνος (82′ Χάνος), Θεοχάρης (82′ Νικούδης), Ιωαννίδης.