ΒΟΛΟΣ

Ήττα στην Τρίπολη για την U 19 νίκη με ανατροπή για την U 15

Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να κερδίσει τον Βόλο με 3-0, για την 14η αγωνιστική της Super League U19.

Στο πρώτο ημίχρονο ξεχώρισε ο… αέρας, που ήταν αρκετός για να μην αφήσει τους ποδοσφαιριστές να χαρούν ποδόσφαιρο.

Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ ήταν καταιγιστικοί και κατάφεραν να σκοράρουν τρεις φορές σε μόλις τρία λεπτά. Το σκορ άνοιξε ο Ρουμπιές στο 53′, ακολούθησε ο Παπαδόπουλος στο 55′ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κεδίκογλου στο 56ο λεπτό.

Από την άλλη ο Βόλος σημάδεψε… δυο φορές το δοκάρι! Την αρχή έκανε ο Τουλουμενίδης, ενώ τρία λεπτά αργότερα, την ίδια τύχη είχε και ο Γαβριηλίδης.

Συνθέσεις των ομάδων

Αστέρας Τρίπολης: Αρχοντακάκης, Καπέρδας, Χριστόπουλος, Θωμάϊ (68′ Καραγλάνης), Θεοδωρίδης, Παπαδημητρίου (83′ Ρουμελιώτης), Μπάτσι, Ανανιάδης, Παπαδόπουλος Α. (68′ Μποτόπουλος), Ρουμπιές (83′ Τζαμαλής), Κεδίκογλου (83′ Παπαδόπουλος)

Βόλος: Καλαμπούκας, Βαινόπουλος (73′ Σίμος), Μαλαμούλης, Θεοδωρίδης, Γαβριηλίδης, Ορτέτζιος, Στεργίου (73′ Τζαφέρι), Αιχμαλωτίδης (58′ Κύρκος), Τουλουμενίδης (79′ Νταιλάνι), Δήμου (58′ Κασιούρας), Παπαθανασίου.

Σπουδαία νίκη για την  U 15

Μεγάλο παιχνίδι για τον Βόλο, που επικράτησε με το εκπληκτικό 5-3 του Παναιτωλικού, για την 19η αγωνιστική της Super League U15, με… τρελή ανατροπή!

Ο Βόλος κατάφερε να κάνει το 1-0 με τον Κρομμύδα στο 20ο λεπτό, ενώ ο Παναιτωλικός έκανε την… ανατροπή με γκολ του Ασημακούλα (21’) και του Βασιλείου (30’).

Ο Μπιλιτσάκης ισοφάρισε ξανά για τον Βόλο στο 35ο λεπτό, ενώ στο 38′ ο Ασημακούλας έδωσε ξανά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο 40′ ο Μπουραζάς ισοφάρισε με προβολή, στέλνοντας τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια, ενώ και το… δεύτερο ημίχρονο είχε ματσάρα.

Στο 55ο λεπτό ο Γκαράβελας έκανε με πέναλτι το 4-3 για την ομάδα του, ύστερα από ωραία προσωπική ενέργεια, που “άδειασε” τρεις αντιπάλους του.

Το τελικό 5-3 ήρθε με τον Κρομμύδα στο 70′, που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Βόλος: Τζέκας, Μπουραζάς, Βελετζάκος, Σταμπούλης, Βάιος, Μπιλιτσάκης, Ράιος Λ., Παπστεργίους, Κρομμύδας, Γκαραβέλας, Ράιος Γ.

Αλλαγές: Καραγκούνης, Παρμακσήζης, Μπαλαμώτης, Σχώρης, Καλαβρός

Παναιτωλικός: Τριανταφύλλου, Μπιτσικώκος, Σαλάππας, Γρατσάνης, Τσαπραΐλης, Σταμάτης, Τέλιος (57’ Λαγάκης), Γερνάς, Ασημακούλας, Βασιλείου (85’ Φαρμάκης), Θεοχάρης.