ΒΟΛΟΣ

Τρισδιάστατος Βόλος 3-1 η U 17 μέσα στην Λάρισα ανέβηκε στην 2η θέση!!

Τα τρομερά παιδιά του Βόλου της U 17 κέρδισαν με 3-1 μέσα στην Λάρισα την ΑΕΛ και ανέβηκαν στην 2η θέση του ομίλου τους, πίσω από τον ΠΑΟΚ!

Η Βολιώτικη ομάδα ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα και “καθάρισε” το ματς, από το πρώτο κι όλας ημίχρονο!

Το παιχνίδι ήταν στο πλαίσιο της  18η αγωνιστικής, του πρωταθλήματος της Super League U17.

Ο Καπετάνος ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, στο 17ο λεπτό από ωραία ενέργεια του Λυκουρίνου.

Μάλιστα ο δεύτερος έκανε ξανά όμορφη ενέργεια και έδωσε γκολ στον Αλεξιάδη στο 36ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως ο Βόλος είχε καλή στιγμή με τον Καπετάνο στο 26ο λεπτό, που βρέθηκε τετ α τετ, ωστόσο ο Κοβούσογλου σταμάτησε τη φάση.

Η Λάρισα έχασε μια μεγάλη στιγμή, με τον Νίτσο να κάνει το γυριστό, ωστόσο ο Κόκκορης δεν άφησε να γίνει γκολ.

Λιγο πριν το ημίχρονο ο Θεοχάρης βρήκε τον Καπετάνο, όπου διαμόρφωσε το 0-3 για την ομάδα του.

Η Λάρισα ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας στο γκολ στο 67ο λεπτό με τον Τζιότζιο, ωστόσο υπήρξαν και άλλες ευκαιρίες που δεν κατέληξαν στα δίχτυα.

Οι συνθέσεις

Λάρισα: Κοβούσογλου, Ντιντής, Γκρόζος (67′ Τζιότζιος), Γκατζιάς (82′ Κουμαντζέλης), Μπαντραλέξης, Μπέζας (45′ Τσούτσος), Μπέης, Πολύζος (70′ Γραββάνης), Νίτσος, Χριστώνης, Κουκουράβας (82′ Δημηνίκος)

Βόλος: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, Λυκουρίνος, Λουλούδης, Παρμαξίζης, Κουκουφίκας (80′ Νικούδης), Αλεξιάδης, Γκουγκούλης (71′ Χάνος), Καπετάνος (55′ Μανός), Θεοχάρης, Ιωαννίδης (80′ Νταβλαμάνος)