ΒΟΛΟΣ

Ήττα για U 19 στην Κρήτη από τον ΟΦΗ έχασε και η U 15 από τον Άρη

Ο ΟΦΗ κατάφερε να επικρατήσει του Βόλου με 3-1, για την 16η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα του Βόλου όμως προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με τον Παπαθανασίου, με κεφαλιά, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι Κρητικοί κέρδισαν πέναλτι.

Ο Θεοδοσουλάκης ανατράπηκε στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε την ποινή, με τον ίδιο να το εκτελεί αλλά ο Καλαμπούκας το έσωσε!

Τρια λεπτά αργότερα έγινε η… ζημιά, αφού ήρθε η ισοφάριση με τον Φαϊτάκη να σουτάρει και η μπάλα να πηγαίνει… δοκάρι και γκολ.

Πριν “ηρεμήσουν” οι κυανέρυθροι από την ισοφάριση, ήρθε και το 2-1 για τον ΟΦΗ, με τον Αδαμάκη να γυρίζει στον Θεοδοσουλάκη, όπου εξ επαφής έκανε την ανατροπή για την ομάδα του.

Ο Βόλος στην συνέχεια είχε μια καλή στιγμή με τον Τσελεμπάκη να σουτάρει, αλλά ο Καλαφάτης έκανε μια ωραία απόκρουση.

Τελικά το 3-1 ήρθε με τον Φαϊτάκη στο 87ο λεπτό, με ωραία ενέργεια και τελείωμα.

Οι συνθέσεις

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος, Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Αποστολάκης, Γανόπουλος, Φανουράκης, Αδαμάκης, Φαϊτάκης, Θεοδοσουλάκης

Αλλαγές: Φαταλάχ, Καρανδινός, Πιστικός, Μάρα

Βόλος: Καλαμπούκας, Σίμος (78′ Καφεντζή), Βαινόπουλος, Τριανταφύλλου, Γαβριηλίδης (45′ Ζαχαρούλης), Αιχμαλωτίδης, Στεργίου, Τσελεμπάκης (60′ Θεοδωρίδης), Τουλουμενίδης (78′ Δήμου), Παπαθανασίου, Νταιλάνι (72′ Τζαφέρι)