ΜΠΑΣΚΕΤ

Γουόκαπ: «Παίξαμε εκπληκτική άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο»

Στην τρομερή ανατροπή του Ολυμπιακού στην τρίτη περίοδο στάθηκε ο γκαρντ των “ερυθρολεύκων” μετά την πρόκρισή τους στον τελικό της Euroleague.

Στον τελικό της Euroleague βρίσκεται ήδη ο Ολυμπιακός, ο οποίος παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ και στις δυο μεριές του γηπέδου, έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 76-62 της Μονακό. Μετά τη λήξη του ματς, ο Τόμας Γουόκαπ, στις δηλώσεις του αναφέρθηκε στην ομαδική δουλειά που έγινε στην τρίτη περίοδο και τόνισε πως ο κόουτς Μπαρτζώκας τους ηρέμησε στην ανάπαυλα.

Όσα είπε στη Nova ο Τόμας Γουόκαπ:

«Ήταν μια ομαδική προσπάθεια, δεν ήμουν μόνο εγώ, ήμασταν όλοι. Παίξαμε εκπληκτική άμυνα στο 3ο δεκάλεπτο.

Ο κόουτς μας είπε να ηρεμήσουμε στο ημίχρονο. Χάσαμε κάποια καλάθια, βολές. Πήγαμε να βρούμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και το κάναμε.

Και η Μπαρτσελόνα και η Ρεάλ είναι πολύ καλές ομάδες, δεν έχει σημασία ποια θα αντιμετωπίσουμε στον τελικό».//Γ.