SUPERLEAGUE

Novi Cup: Ο Παναιτωλικός στον τελικό 3-2 τον Πανσερραϊκό

Ο Παναιτωλικός με γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε 3-2 τον μαχητικό Πανσερραϊκό, παίρνοντας το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του καθιερωμένου φιλανθρωπικό τουρνουά Novicup, που διοργανώνει ο Βόλος.

Ο Πανσερραϊκός σε μια γρήγορη κόντρα άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Τομάς να νικά τον Καπίνο για το 1-0. Πέντε λεπτά μετά ο Παναιτωλικός κέρδισε πέναλτι και ο Καρέλης ισοφάρισε σε 1-1, με τους Αγρινιώτες να κάνουν την ανατροπή στο 44ο λεπτό με την κεφαλιά του Ντίας.

Το δεύτερο μέρος είχε πολύ καλό ρυθμό επίσης και πολλές φάσεις με τον Γούλερι με εντυπωσιακό τελείωμα μέσα από την περιοχή να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 81’ και όλα έδειχναν πως η πρόκριση θα κρινόταν στα πέναλτι, αφού παράταση δεν υπάρχει. Ωστόσο, στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τορεχόν με τελείωμα εξ επαφής έγραψε το 3-2 για τον Παναιτωλικό.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.