SUPERLEAGUE

Φιλική ισοπαλία για Κηφισιά και Λαμία

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες (2-2), σε ένα ματς όπου οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δουν τα δύο νέα μεγάλα μεταγραφικά αποκτήματα (Τζαγκόεφ και Σνάιντερλειν).

Λαμία και Κηφισιά αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 σε φιλική αναμέτρηση, παιχνίδι που πρόσφερε αρκετό θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 13ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Τζανετόπουλου. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 19ο λεπτό η ομάδα από τη Φθιώτιδα άνοιξε το σκορ όταν ο Ακούνια βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1-0.

Στο 38ο λεπτό ήρθε η απάντηση από την ομάδα των βορείων προαστείων με το παρθενικό γκολ του Σνάιντερλειν φέρνοντας το ματς στα ίσα (1-1). Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου μάλιστα έφτασε στην ολική ανατροπή στο 42ο λεπτό με τον Μπαρμπόσα. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις αλλαγές ο ρυθμός του αγώνα δεν έπεσε και η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου έφτασε στο 2-2 με τον Ρούμπεν Μαρτίνεθ στο 79ο λεπτό.//ΝΚ