ΒΟΛΟΣ

Με Φώτη Κίτσο οι Ελπίδες 3-0 τα Φερόε

Μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Εθνική Ελπίδων επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-0 των Ν. Φερόε εντός έδρας.

Μάλιστα στην νίκη της αυτή, βασικός σε όλη την διάρκεια της συνάντησης έπαιξε ο Φώτης Κίτσος, που ήταν από τους κορυφαίους του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.

Η Ελλάδα πήρε το προβάδισμα μόλις στο 5′ με τον Τζόλη, ενώ Κούτσιας (50′) και Ζουγλής (57′) καθάρισαν το ματς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Εθνική μας ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 80′ αποβλήθηκε ο Κούτσιας (πρώην “Βολιώτης”) με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από αψιμαχία με αντίπαλο.

Με τη νίκη αυτή, η Ελλάδα ανέβηκε στη 2η θέση του 7ου ομίλου των προκριματικών για το Euro 2025, έχοντας βέβαια δύο ματς περισσότερα σε σχέση με την Κροατία, που είναι 3η.