SUPERLEAGUE

Αποθεραπεία μετά την Κηφισιά

Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ επέστρεψαν στο “Βαρδινογιάννειο” αθλητικό κέντρο για την πρώτη προπόνηση μετά τον αγώνα Κυπέλλου.

Οι Κρητικοί έκαναν το πρώτο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, επικρατώντας με 3-1 επί της Κηφισιάς. Οι παίκτες που πήραν χρόνο συμμετοχής στο ματς της Τετάρτης (6/12) έκαναν αποθεραπεία.

Το πρόγραμμα της σημερινής προπόνησης, Παρασκευή 08/12, περιελάβανε ασκήσεις κυκλοφορίας και αγωνιστικό παιχνίδι, με τον Γιάννη Θεοδοσουλάκη να ακολουθεί μέρος του.

Το δελτίο τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ:

«Στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο επέστρεψαν σήμερα (8/12) οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, για την πρώτη προπόνηση μετά τον αγώνα κυπέλλου με την Κηφισιά.

Όσοι αγωνίστηκαν στο ματς της Τετάρτης (6/12) έκαναν αποθεραπεία, ενώ το πρόγραμμα για τους υπόλοιπους, μέρος του οποίου ακολούθησε ο Γιάννης Θεοδοσουλάκης, περιελάμβανε ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας και αγωνιστικό παιχνίδι.

Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για αύριο, Σάββατο (9/12), στις 10:30».//ΜΛ.

Περισσότερα

Click to comment
ΜΠΑΣΚΕΤ1 ώρα ago

Χουχουλής: «Ήμασταν μαχητικοί, αλλά μας κόστισε η άμυνα μας στο δεύτερο ημίχρονο»

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ2 ώρες ago

“Αποχαιρέτησε” την Ευρώπη με ήττα το Πανόραμα

SUPERLEAGUE4 ώρες ago

Σπόραρ για Μπάλντοκ: «Νιώθω σαν να τον ήξερα πολύ καιρό, ήταν πολύ θετικός και καλόκαρδος»

SUPERLEAGUE 25 ώρες ago

Σπουδαίο διπλό της Κηφισιάς στην Πάτρα | Η Νίκη Βόλου “τσίμπησε” βαθμό κόντρα στην Καβάλα στις καθυστερήσεις