ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Άνετη επικράτηση για τα κορίτσια του Βόλου

Οι κυανέρυθρες νίκησαν στο… ρελαντί 68-47 τα Ιωάννινα | Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Άλλη μία νίκη (όπως αναμενόταν) για τα κορίτσια του Βόλου, που για την 10η αγωνιστική της Α2 νίκησαν στο… ρελαντί τα Ιωάννινα με 68-47.

Η αλήθεια είναι ότι ο Βόλος έσβησε κυριολεκτικά τις μηχανές του – ιδιαίτερα στην 4η περίοδο – αφού στην ουσία το ματς είχε κριθεί στο ημίχρονο, όταν το σκορ ήταν 41-15…

Είναι χαρακτηριστικό ότι οι κυανέρυθρες  μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με στόχο να τελειώσουν από νωρίς τη δουλειά και τα κατάφεραν, από την στιγμή που στο τέλος της πρώτης περιόδου είχαν δεχθεί μόλις 2 πόντους!!!

Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής, ενώ η διαφορά μαζεύτηκε ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, όταν και οι φιλοξενούμενες πέτυχαν 21 πόντους, με τον Βόλο να βάζει μόλις 7…