ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Νίκη για τα κορίτσια μπάσκετ 68-54 την Αναγέννηση στο Νέο Ρύσιο

Άνετο πέρασμα – όπως αναμενόταν – για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Βόλου, που για την Α2 κατηγορία κέρδισαν με 68-54 την Αναγέννηση στο κλειστό του Νέου Ρυσίου.

Το παιχνίδι ήταν στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής και οι κυανέρυθρες ήθελαν τη νίκη και την πήραν, φανερά καλύτερες από τις αντιπάλους τους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχες προσπάθησαν να μείνουν στο παιχνίδι και ήταν όντως κοντά στο σκορ.

Όμως η διαφορά άνοιξε στο 3ο 10λεπτο, με τις κυανέρυθρες να ξεφεύγουν και να ανοίγουν το σκορ, παίρνοντας μία εύκολη εκτός έδρας νίκη.

Πρώτη σκόρερ η Σουλτάνη με 21 πόντους, ενώ δεν τα πήγε άσχημε και η Κουτσουνούρη με 19.

Τα 10λεπτα: 10-15, 21-24 (ημίχρονο), 33-45, 54-68

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 4, Στεργίου 5, Γράψα Ευτ. 13 (2), Σταμπή 3 (1), Αντωνίου 15 (1), Κουλακιώτη 7, Ντολοπούλου, Γράψα Ευαγ. 3,  Αλασχκάρ 4, Πουρπουτίδου.

Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 19 (2), Σουλτάνη 21 (2), Ζήτη, Ταντουρόφσκα 5 (1), Τσιμπίδη 9 (1), Αγαγιώτου 2, Μίχαλου, Ξενοφώντος, Μιχαηλίδου 7, Αρτεμισίου 5, Παπαζαφειροπούλου.