ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Άνετα τα κορίτσια 91-44 την ΜΕΝΤ

Χωρίς να αντιμετωπίσουν την παραμικρή δυσκολία, τα κορίτσια μπάσκετ του Βόλου συνέτριψαν στο κλειστό του ΕΑΚ την ΜΕΝΤ με 91-44, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 Γυναικών.

Το παιχνίδι φυσικά δεν αντέχει κριτικής, με τις Βολιώτισες να είναι σε κέφια και να πατάνε τέρμα το γκάζι από το πρώτο τζάμπολ του παιχνιδιού!!

Είναι χαρακτηριστικό πως το 1ο 10λεπτο τελείωσε με τον Βόλο να σημειώνει 33 πόντους και να δέχεται μόλις… 9!

Ο τρελός ρυθμός συνεχίστηκε από τις κυανέρυθρες και στο 2ο 10λεπτο, το οποίο έκλεισε με ένα επί μέρους σκορ 28-8 και το ημίχρονο να τελειώνει με 61-17…

Ήταν λογικό στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχες να ρίξουν τον ρυθμό τους, παίρνοντας χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι και νέα κορίτσια.

Το τελικό 91-44 οπωσδήποτε τα λέει όλα!

Διαιτητές: Πάνος-Κοντοστάθης
Δεκάλεπτα: 33-9, 46-26, 74-34, 91-44
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 12, Ταντουρόφσκα 30 (10), Σουλτάνη 13 (3), Ζήτη 9 (1), Τσιμπίδη 3 (1), Αγαγιώτου 5 (1), Μίχαλου 10 (2), Λειβαδιώτη, Μιχαηλίδου, Ξενοφώντος 4, Αρτεμισίου 5, Παπαζαφειροπούλου.
ΜΕΝΤ (Μαλλιαρού): Αθανασιάδου 10 (1), Τσουμπερλή 5, Κανελλοπούλου 16 (1), Καβακίδου 4, Κλεισιάρη 3 (1), Κασωτάκη 4, Πεκιαρίδου 2.