ΒΟΛΟΣ

Καυτός Γκαρσία με την Τορτζιάνο

Νίκη με… 16-1 για τους Βολιώτες στο πρώτο φιλικό της Ιταλίας

Ok, δεν ήταν για πολλά συμπεράσματα το πρώτο φιλικό επί Ιταλικού εδάφους για την ομάδα του Βόλου, που νίκησε τους ερασιτέχνες της Τορτζιάνο με 16-1.

Οι παίκτες του Γκόμεζ είχαν την ευκαιρία να… ξεμουδιάσουν, κόντρα σε μία ερασιτεχνική ομάδα.

Πρόσωπο του αγώνα ο Γκαρσία που πέτυχε επτά (!!!) τέρματα και δείχνει ότι θα είναι ένα (τουλάχιστον) “κλικ” καλύτερος από πέρσι, που δεν έκανε προετοιμασία με τον Βόλο αλλά τον βοήθησε τόσο πολύ…

Τρία γκολ πέτυχε ο Ασεχνούν, δύο γκολ ο Νταλιάνης και από ένα γκολ οι Μεντιέτα, Βιγιαφάνιες και Κόμπα ενώ σημειώθηκε κι ένα αυτογκόλ.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Κόβατς, Καλογερόπουλος, Τριανταφύλλου, Τσοκάνης, Τάχατος, Γκλάβτσιτς, Δόσης, Μεντιέτα, Σμέλερς, Ασεχνούν και Νταλιάνης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Θεοχάρης, Κορρέα, Μύγας, Βιγιαφάνες, Ντε Καμπς, Κόμπα, Λυκουρίνος, Νταλιάνης και Γκαρσία