Γ ΕΘΝΙΚΗ

Ισόπαλες Νέα Αρτάκη και Μύκονος

Από έναν βαθμό πήραν Νέα Αρτάκη και Μύκονος. Οι Κυκλαδίτες “χάλασαν” το απόλυτο των Ευβοιωτών, οι οποίοι με επτά βαθμούς παραμένουν στην πρώτη θέση. Τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα ματς για την Μύκονο, καθώς όλα της τα ματς έχουν λήξει 1-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαμπανίδη στο 45′ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η ισοφάριση με τον Στασινόπουλου.

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ (Γιώργος Κούτσης): Κατσιμήτρος, Διονυσόπουλος, Στασινόπουλος (79′ Παπαγγελής), Τσούπρος, Καλλέργης (77′ Μεγάλος), Φατιόν, Παπαδάκης, Γιαλεδάκης, Γιαννιτσάνης, Πολίτης, Νιφορόπουλος (63′ Λάμπρου).

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Βαγγέλης Βλάχος-Χαράλαμπος Παναγούλης): Χανιωτάκης, Σπυρόπουλος, Βοϊκός (83′ Ντόκο), Γερογιάννης, Μουλάς, Τράκας, Μουρίκι (83′ Ράγια), Γάσπαρης, Σαμπανίδης (85′ Τουργαΐδης), Pinheiro, Παπαδόπουλος (79′ Πάγια).//Ν.