SUPERLEAGUE 2

Σπουδαίο διπλό της Κηφισιάς στην Πάτρα | Η Νίκη Βόλου “τσίμπησε” βαθμό κόντρα στην Καβάλα στις καθυστερήσεις

Η ομάδα των νοτίων προαστίων κατάφερε να πανηγυρίσει σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1-2 κόντρα στην Παναχαϊκή, ενώ η Καβάλα δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη απέναντι στους Βολιώτες που “χτύπησαν” στο τέλος για το 1-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Παναχαϊκή – Κηφισιά 1-2

Στο 11΄ η Κηφισιά κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Τετέι, αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν άμεσα και οκτώ λεπτά μετά με τον Τσάκνη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου η Κηφισιά πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Σιμόν να σκοράρει με ωραίο τελείωμα για το 1-2.

Η αθηναϊκή ομάδα ανέβηκε στο “ρετιρέ” της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, ενώ η Παναχαϊκή στην 7η με μόλις τρεις βαθμούς.

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σιμόν, Σιλά, Μποτία (67′ Σπίνος), Τετέι (72′ Πομπό), Παντελίδης (46′ Κυριόπουλος), Εμπό (67′ Σολόα), Σωτηράκος, Ντίας, Μάναλης (90+1′ Μιούλερ), Μαζουλουξής.

(INTIME)

Καβάλα – Νίκη Βόλου 1-1

Σε μία αναμέτρηση χωρίς πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, η Νίκη “έκλεψε” τον βαθμό στις καθηστερήσεις  με ποιον άλλον; Τον Χρήστο Τζιώρα!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δυνατό σουτ του Μάντιτς στο 81΄.

Οι κυανόλευκοι του Στέφανου Ξηροφώτου δεν τα παράτησαν κι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Τζιώρα στο 90+2΄ για το τελικό 1-1, παίρνοντας τελικά τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

Ισόβαθμες στην έκτη θέση της κατάταξης με τρεις βαθμούς οι δύο ομάδες.

Καβάλα (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης (68′ Σμίλτος), Ίτσιος, Πάσατζιτς, Κατσούρρι, Δημητριάδης (59′ Γκέκας), Γαβριηλίδης, Λέλεκας (59′ Ντε Ολιβέιρα), Παπαδόπουλος (59′ Μέτσε), Εμπούκα (33′ Κασέμι), Μάντιτς,.

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Ματάους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος (58′ Τζιώρας), Λίταινας (86′ Βλάχος), Ταβάρες, Δούμτσης (58′ Σπυρίδης), Αρίας (66′ Τσιλιγγίρης), Βερνάρδος.