ΒΟΛΟΣ

Ήττα για την U- 19 από τον ΠΑΟΚ

Η 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League της  U- 19, ήταν τρομερά δύσκολη για την ομάδα του Βόλου, που φιλοξένησε τον ΠΑΟΚ στο Βασδέκειο.

Το τελικό 3-0 για τον ΠΟΑΚ, παρουσιάζει και την εικόνα του παιχνιδιού…

Ο δικέφαλος του βορρά μπήκε δυνατά και είχε δοκάρι με τον Ρουμιάντσεβ στο 2ο λεπτό, ενώ δυο λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ. Ο Τζίμας σούταρε με τον Αυγερινό να αποκρούσει και τον Σμυρλή να πλασάρει στην επαναφορά για το 0-1…

Πριν “ηρεμήσει” από το πρώτο γκολ, ήρθε και το δεύτερο για τον ΠΑΟΚ.

Ο Στέφανος Τζίμας πήρε την ασίστ από τον Καλόγηρο και έκανε το 0-2.

Μάλιστα στο 39ο λεπτό ο Τζίμας έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει, όπως και ο Ρουμιάντσεβ λίγα λεπτά μετά, που ανάγκασε τον Αυγερινό να αποκρούσει εντυπωσιακά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος είχε την κατοχή και προσπάθησε να φτάσει σε κάποιο τέρμα, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Μάλιστα στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τουλουμενίδης βρέθηκε απέναντι από τον Μοναστηρλή, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει

Στο 78′ ο Αυγερινός έσωσε ξανά εντυπωσιακά τον Βόλο, αφού απέκρουσε το σουτ του Σμυρλή.

Τελικά το 0-3 για τον ΠΑΟΚ ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Γκούμας σκόραρε, για το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αρχηγός του ΠΑΟΚ είναι ένα… Βολιωτάκι και συγκεκριμένα ο Θοδωρής Καλόγηρος,  που αγωνίζεται στον ΠΑΟΚ από το 2018, όταν κι έφυγε από την Αγία Παρασκευή.

Συνθέσεις των ομάδων

Βόλος: Αυγερινός, Σίμος (62′ Μαλαμούλης), Βαϊνόπουλος, Καραστέργιος, Γαβριηλίδης, Ορτέντζιος, Στεργίου (67′ Κασιούρας), Αιχμαλωτίδης (80′ Κύρκος), Τουλουμενίδης (67′ Νταιλιάνι), Παπαθανασίου, Τζαφέρι (80′ Καφεντζή)

ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Αδάμ (50′ Γεωργιάδης), Δεληγιάννης, Ζίλο, Σινανάι, Σνάουτσνερ, Σμυρλής, Ρούμιαντσεβ (77′ Γκούμας), Τζίμας (77′ Χατσίδης), Καλόγηρος, Αθανασίου (70′ Πολιτάκης).